Kızlık Zarı Diktirenler

Kızlık zarı diktirenler ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası yorumlar 2019 yılı İstanbul'un jinekolojik trendlerinden biri olmuştur, bekaret tamiri düşünen bayanlarda bunu daha önce yaptırmış hastalarla görüşüp fikir almak isterler ama bu konuda okadar mahremdirki kız kardeşiniz kızlık zarını diktirmiş olsa siizn haberiniz olmaz , bu arada İstanbul'da flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatlarının ... liradan başlayıp .... liaraya kadar çıkabildiğinide hatırlatarak konumuzu derinleştirmeye başlayalım .

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi

Halk dilinde bilinen adı ile, kızlık zarı dikimi yani, himen rekonstruksiyonu himenin tekrar oluşturulması için yapılan bir ameliyattır. Himenoplasti, ‘Himenorafi’  Yunancadan türemiş olan Hime yani zar ve rafi yani dikiş, yani zar dikişi anlamına gelmektedir. Herkesin tersini düşünmesinin aksine, kızlık zarı dikişi ameliyatı, genelde lokal anestezi ile yapılan 20 ila 30 dakikayı geçmeyen bir işlemdir. Genel anestezi istenmediği taktirde, kızlık zarı dikimi lokal anestezi ile rahatlıkla muayenehane koşullarında yapılabilinen bir işlemdir. Ve özellikle aklındaki soruyu bildiğim için herkesin söylüyorum ki, kızlık zarı ameliyatı doktor hasta gizliliği koşullarında dır. Yani bu işlem sadece doktor ve hasta arasında kalan bir ameliyattır. Kızlık zarı ameliyatı estetik bir operasyon olarak görülür.

Kızlık Zarı dikimi Çeşitleri;
Geçici himenoplasti ve kalıcı himenoplasti olarak 2 çeşit kızlık zarı dikimi vardır.
1)Geçici Himenoplasti; Bu işlem özellikle yeni evlenecek bayanlar için, düğünden en az 10 gün öncesi yapılmalıdır. Bu işlem ile yırtılan kızlık zarı parçaları bir araya getirilerek yeniden dikilir. Yani başka bir değişle, yırtılmış kızlık zarı yeniden onarılır. Ameliyattan sonra 20 gün içinde herhangi bir ilişki söz konusu olmadığı taktirde, ameliyatta kullanılan iplikler kendiliğinden emilerek yok olur.Ve kızlık zarı eski haline kendiliğinden döner.

2)Kalıcı Himenoplasti; Bu işlem  genelde uzun bir süre ilişki yaşamayı düşünmeyenler içindir. Yani uzun bir süre ilişki söz konusu değilse, muhakkak kalıcı himenoplasti düşünülmelidir. Bu işlem vajen dokusundan yeni bir kızlık zarı oluşturma işlemidir, ve tamamen profesyonel uzmanlar tarafından yapılır. Bu operasyon sonrasında, komplikasyonları en aza indirmek amacı ile hijyene çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu işlem sayesinde aylar  hatta yıllar sonrasında dahi, ilişki söz konusu olursa normal kızlık zarı yırtılmış gibi kanama olur. Sanıldığı gibi ağır bir evresi yoktur ameliyat ve sonrasının. Hatta ameliyattan sonra yatakta istirahatına dahi gerek görülmez. Antibiyotik ve ağrı kesici, eğer gerekiyorsa bir hafta süre ile pomadlar kullanılır. Burada önemli olan, ameliyat sonrası zorlayıcı hareketlerden kaçınılmasıdır.

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürer ?

Genel anestezi ile yapılmış ise bu ameliyat hasta 1 saat gibi kısa bir sürede evine geri dönebilmektedir. Eğer, genel anestezi ön görülmüş ise, ameliyattan önce 5 saat öncesine kadar sigara dahil yemek ve su içilmemelidir. Fakat lokal anestezi tercih edilmişse, aç kalmanıza gerek yoktur. Kişi lokal anestezi ile de hiçbir şekilde acı hissetmez. Unutmayın, bu operasyon sadece doktorunuz ve sizin aranızdadır ve başka hiç kimse ile hiç bir şekilde paylaşılmaz. Yani bu operasyon tamamen gizli tutulmaktadır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi nasıl belli olur ?

Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası

Dikilmiş kızlık zarı resmi

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.