Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

İstanbul Avrupa yakasında ve Anadolu yakasında 2019 yılı Ağustos sonlarında kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... liradan başlayıp kızlık zarı diken yerlere göre değişimler gösterebilir. Bu arada himenoplasti ameliyatı sadece tek bir dikim metodu değildir , haliyle fiyatlarda ona göre değişmektedir, mesela İstanbul'da en fazla tercih edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı .... tl iken , vajinal açıklığı fazla olan ve kilolu bayanlarda daha uygun olan çift kat flep himenoplasti kızlık zarı diken jinekologlarda yaklaşık .... tl civarına yapımaktadır. Yine başka bir örnek son yıllarda kızlık zarı dikimi öncesi yoğun cinsel yaşantı sonucu vajinal genişlemesi olan bayanların flep yöntemi ve vajina daraltma ameliyatı yaklaşık .... tl ye yapılıyor.
Kızlık zarı dikimi ile ilgili önceden bilinmesi gereken önemli hususlar vardır , isterseniz öncelikle bunları inceleyelim :

1- Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

2019 te sanıyorum sadece İstanbul değil birçok büyük şehirde kızlık zarı diken yerlerde özellikle kızlık zarının dikilmiş olduğu anlaşılır mı ? Merak ediliyor. Himenoplasti yani kızlık zarı dikiminin en önemli esprisi zaten cinsel ilişkide kızlık zarının önceden dikilmiş olduğunun anlaşılamamasına dayalıdır. Zaten anlaşılacak olsa nerdeyse asırlardır yapılagelen bekaret zarı dikimi hiç yapılmadı.

2- Kızlık zarı dikiminin gizli kalması

Aslına bakarsanız kızlık zarı dikiminde herşeyden önemlisi gizliliktir , himenoplasti sonrası cinsel iliişkide istediğiniz kadar başarılı olur , yıllar sonra sağlık kayıtlarınızda kızlık zarı diktirdiğiniz ortaya çıkarsa yaptığınız kumdan kale dalgalar altında kalır. Kızlık zarı dikimi yapılan özel hastaneler ve tıp merkezlerinin tamamı ... anlaşmalı olduğu için yapılan tüm işlemleri ... kayıtlarına işlerler , fakat özel jinekolog muayenehanelerinde ... anlaşması olmadığı için gizlilik açısından herhangi bir risk yoktur.

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi


İstanbul'da himenoplasti yani kızlık zarı diktirmek isteyen hastaların çoğu hatta tama yakını kalıcı kızlık zarı dikimi taleb ediyor , ancak %10 kadar vaka geçici kızlık zarı dikimi istiyor. Benimde 30 yıldır kızlık zarı diken bir jinekolog olarak tavsiyem kalıcı kızlık zarı dikimi yönünde olacaktır. Kalıcı kızlık zarı diktirmenin geçici dikim yöntemine göre çeşitli üstünlükleri vardır , en önemli avantajı zamandır , kalıcı dikim yaptırdığınızda sonsuz zamanınız olur , yani dikimden yıllar sonrada cinsel ilişkiye girseniz mutlaka kızlık zarı kanaması ortaya çıkar. Diğer avantajı ise anatomik yapı ve fonksiyon olarak aslına en yakın metod olmasıdır, yaklaşık 1 aylık bir süreden sonra dikiş izleride yokolur ve alttan yepyeni ve orijinal bir kızlık zarı çıkar.
Metod olarak yani ameliyat tekniği olarak flep yöntemi kızlık zarı dikimi lokal anestezi ile 25 dakikada gerçekleştirilen küçük cerrahi girişimler kategorisinde bir operasyondur. Vajina yan duvarından kaldırılan ince bir flep yani mukoza tabakası önceden yırtılmış olan kızlık zarı ringine dikilir , flebin diğer ucu yine vajina duvarında sabit bırakılır , böylece kan damarları yeni oluşturulan kızlık zarı üzerinde aktif olarak kan dolaşımı sağlar ve cinsel ilişkide kızlık zarının yırtılması ile bu kan damarlarıda parçalanır ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar.

Geçici kızlık zarı dikimi


Eski zamanlarda kızlık zarı sadece geçici olarak dikilirdi , yani eski kızlık zarı kanatları yeniden biraraya getirilerek dikim yapılırdı , hala flep yöntemini beceremeyen jinekologlar tarafınca en iyi yöntem olarak gösterilmekle beraber tüm dünyada neredeyse tedavülden kalkmış , modası geçmiş bir kızlık zarı dikim metodu olarak tozlu raflara kaldırılmıştır. Geçici kızlık zarı dikiminin dezavantajı zamandır , dikim yapıldıktan sonra birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girmeniz gerekir , yoksa dikilmiş kızlık zarı kendiliğinden yırılabilir , en geç 5 gün içinde ne yapacaksanız yapmalısınız.
Geçici kızlık zarı dikiminin tek avantajı ise dikimden hemen sonra bile cinsel ilişkiye girilebilmesidir , yani bu sefer flep yöntemindeki gibi 20 günlük bir iyileşme süresi beklemenize gerek yok.

Çift kat flep yöntemi


2014 yılında yıldızı parlayan bir yöntem olan çift kat flep yönteminde vajinanın her 2 duvarındanda birer flep kaldırılıp kızlık zarı halkasına dikilir ve daha sağlam bir kızlık zarı ortaya çıkar . Çift kat flep yöntemi özellikle kilolu bayanlarda gerekli olabilir.

Kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı


İstanbul'da kızlık zarı dikimi nerdeyse kürtajdan bile fazla yapılan bir operasyon haline geldi, özellikle evlilik öncesi yoğun cinsel birliktelik yaşayan bayanlarda vajina genişlemesi sık rastlanan bir durum olduğundan bu bayanlara flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi uygulanması ve cinsel ilişkide kan gelmesi yeterli olmayabiliyor , genişlemiş vajina ilk defa cinsel ilişkiye giren bayanlarda olmaması gereken bir özellik olduğundan buna benzer durumlarda kızlık zarı dikimi ile aynı seansta vajina daraltma ameliyatıda uygulanabilmektedir. Böylece çok daha orijinal bir ilk cinsel deneyim elde edilebilir.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi nasıl belli olur ?

Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası

Kızlık zarı bozulması anlaşılır mı ?

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.