Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? Kılık zarınızın önceden dikilmiş olduğu ortaya çıkar mı ? Himenoplasti ameliyatından sonra başka bir jinekolog muayene ederse kızlık zarının dikildiğini anlayabilir mi ? Cinsel ilişkide normal kızlık zarı ile dikilmiş kızlık zarı birbirinden farklı deneyimlermi oluşturur yoksa aynımıdır? En garantili kızlık zarı dikimi metodu hangisidir? Kızlık zarı dikimi fiyatları nekadardır? Gibi birçok soru sizinde aklınızı kurcalıyorsa yazımız size yol gösterecek , okumaya devam ediniz . Önce iletişim bilgilerini verelim:

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Jinekolojide kızlık zarı dikimi en fazla en becerisi gerektiren ve cinselliği , doğallığı dikkate alarak sanatsal yaklaşımlarla kadın estetiğini bir araya getiren bir operasyondur. Lafı fazla dolandırmadan sizi rahatlatacak bir cevabımız var , usta ellerde yapılmış bir kızlık zarı dikimi kesine yakın ihtimalle anlaşılmaz , cinsel ilişkide ... kanama ortaya çıkar  ,  cinsel deneyim olarakta dikilmiş kızlık zarı ile doğal kızlık zarı arasında fark yoktur. Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı sorusuna gönül rahatlığı ile anlaşılmaz diyebilmek için kızlık zarı dikimini hastanın boyu , kilosu , vajinal açıklığı , derinliği , küçük dudaklar ve büyük dudakların yapısı, vajina genişliği ve darlığı gibi birçok kriter göz önüne alınarak yapılmalıdır. mesela bazı bayanlara çift kat flep yöntemi gerekir , bazılarınada çift kat fazla gelir. Evlilik öncesi yoğun cinsel hayatı olanlara ve vajinası doğal olarak geniş olanlara kızlık zarı dikimi ile birlikte vajina daraltma ameliyatıda uygulamak , küçük dudaklarda sarkma olanlara labioplasti ameliyatınıda eklemek çok daha doğal görünümler ve fonksiyonlar kazandırma açısında iyi olacaktır. Evet jinekoloğunuz bütün bunları göz önüne alarak haraket ediyorsa kızlık zarı dikiminin anlaşılma ihtimali yok gibidir.

Kızlık zarı dikimi

2019 yılında İstanbul'da kızlık zarı dikimi hakkında gerçekten çok anlatılacak konu ve sorulabilecek binlerce soru var . İster kazara , ister cinsel ilişki ile kızlık zarı bozulması durumu ortaya çıksın , farketmez , sonuçta kızlık zarı dikimi yaparak durumu eski haline getirmek , filmi en başa sarmak herzaman mümkündür. İsterse kızlık zarınız uzun yıllar önce bozulmuş olsun , isterse binlerce defa cinsel ilişkiye girmiş olun , isterseniz defalarca kürtaj geçirmiş olun , hatta önceden kızlık zarı diktirip bozdurmuş olsanız bile yinede tekrar kızlık zarı dikimi yapılabilir ve hiç cinsel ilişkiye girmemiş formda bir vajinaya sahip olabilirsiniz.
Kızlık zarı dikimi 2019 yılı güncelliğinde , İstanbul'da 2 farklı metodla yapılır , ama vakaların %90lık bölümünce tercih edilen kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi günümüzde çok daha fazla konuşulup tartışılır ve hastaya sonsuz bir zaman verdiği için yoğunlukla talep edilir. Buna karşılık eski bir yöntem olan geçici kızlık zarı dikimi ise vakaların sadece %10luk bölümünce istenir , onlarda daha fazla vakti olmayan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girecek olanlarla himenoplasti ameliyatı için kararı son günlere bırakanlardır.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

İstanbul'da 2019 yılı için kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık ....tl seviyelerinden başlar, bu başlangıç ücret seviyeleri genellikle geçici kızlık zarı dikimi için uygulanır , İstanbul'da kızlık zarı diken birçok doktor , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ücreti için ortalama ....tl gibi bir rakam telaffuz eder. Tabi vajina daraltma ameliyatı , sarkan dudakların düzeltilmesi yani labiopasti gibi ek işlemlerde isterseniz maliyetler az daha yükselir.

Kızlık zarı

Kızlık zarı nedir , kızlık zarı ne işe yarar diye soranlar sık oluyor. Kızlık zarı yani latince adı himen olan anatomik oluşum , vajina girişinde 2 cm kadar içeride yer alan fiziki bir bariyerdir , cinsel yaşam öncesi virgo döneminde dış ortamdan mikropların rahim ortamına ulaşmasımı engeller. Dikkat ederseniz bakire kızlarda akıntı gibi vajinal enfeksiyonlar pek olmaz.
Kızlık zarı şekilleri ve çeşitlerinede değinmek gerekirse , en sık olarak ortada tek delikli kızlık zarı , elek şeklinde kribriform kızlık zarı , hilal şeklinde kızlık zarı , esnek kızlık zarı çeşitlerine rastlanır. Esnek kızlık zarı cinsel ilişkide kanamaz.Bu blogdaki popüler yayınlar

Dikilmiş kızlık zarı resmi

Kızlık zarı dikimi doğumda belli olur mu ?

Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.