Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? , himenoplasti ameliyatı sonrası cinsel ilişki esnasında erkek partner tarafınca kızlık zarının dikilmiş olduğu ortaya çıkar mı ? , zarı diktirdikten sonra bekaret kontrolü yapılırsa bayanın himenoplasti geçirdiği belli olur mu ? , dikiş izleri kaç ay sonra silinir ? , kızlık zarı dikilmiş bir hanımın cinsel ilişkisinde ne kadar kan gelir ? gibi birçok konuyla alakalı sualler geliyor. Hymenoplasti ameliyatı öncesi bu endişeleri paylaşmayan hasta sanırım yoktur , işte bu yazımızda kızlık zarı dikiminin başarı durumu ve cinsel ilişkide dikilmiş kızlık zarı ile orijinal bekaret zarı arasında fark olup olmadığı konularına yoğunlaşıyoruz. Ayrıca kızlık zarı dikimi fiyatı , kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ? , geçici kızlık zarı diktirmek hangi durumlarda gerekir , kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma hangi vajina tipinde uygun olur gibi suallerede yanıt arıyoruz.


Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

2015 yılı başlarında İstanbul'da kızlık zarı dikimi çok taleb edilen jinekolojik bir operasyon oldu ve sadece bekarete önem veren hastaların seçimi olmakla kalmayıp her her kesimden hatta yabancı ülkelerden hırıstiyan kızların bile yeni bir ilişkiye başlarken eskinin izlerini silme amaçlı tercihi himenoplasti olmuştur. Bekaret zarını diktirmek isteyenlerin en büyük isteği aslında doğallıktır , yani orijinal kızlık zarındaki tüm fiziki ve fonksiyonel özelliklerin yeni ve dikilmiş kızlık zarındada olmasını isterler ve bize özetle kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? Sorusunu yöneltirler. Merak etmeyin usta ellerden çıkmış , zar dikimi konusunda geniş tecrübesi olan bir jinekoloğa dikim yaptırdıysanız yarı yolda kalmazsınız ve kızlık zarı dikimi kesine yakın olasılkla anlaşılmaz. Cinsel ilişkide yaşanan deneyim orijinali ile tamamen aynı olur , zaten amaçta bu değilmidir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Hymenoplasti fiyatı 2019 yılında İstanbul ve diğer büyük şehirlerde en fazla sorulan jinekolojik soruların başında gelir. Hak vermek lazım genellikle ailesinden aldığı harçlıkları biriktirerek kızlık zarı dikimine gelen genç kızların ücretlendirmeyi merak etmeleri çok doğaldır. Hemen konuya girelim , İstanbul merkezde 2019 yılı rayiçlerine göre kızlık zarı dikimi fiyatları sılıkla ....tl civarından başlar ve bu en düşük rakamlar genellikle artık fazla tercih edilmeyen eski sistem geçici kızlık zarı dikimi için sözkonusu olur , çok yoğun talep alan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı ise en az ....tl civarıdır ve zaten asıl ustalık gerektiren ve her jinekoloğun layıkı ile yapamadığı himenoplasti yöntemide budur. Tabi çift kat flep yöntemi ve kızlık zarı diktirme ile kombine edilen vajina daraltma ameliyatı gibi üst basamak operasyonlara ihtiyaç varsa ücretler biraz daha yükselecektir.

Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı diktirmek isteyenlerin sayısı hergün dahada artıyor ve artık sadece gerdek gecesine hazırlık olarak görülmeyip aynı zamanda eski ilişkilerin izlerinden arınma anlamıda taşımaya başlamıştır , dolayısı ile birçok hastamız ne zaman evleneceğini bilmeden , hatta ufukta henüz bir eş adayı bile yokken bize gelip kızlık zarı diktiriyor, burada kendini arınmış hissetmek ve eski ilişkileri tam anlamı ile aklından silmek önem kazanıyor. Bu sanıyorum yeni kültürel bir akım gibi algılanabilir. Erkeğa bahşedilen evlilik öncesi istediğin kadar cinsel ilişkiye girme konusundaki özgürlük himenoplasti sayesinde kadınada verilmiş oldu ve bu durumda skor ancak 1 - 1 olmuş oldu .

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

Son 30 yolda dünyada en fazla tercih edilen jinekolojik cerrahi metod sanıyorum flep metodu himenoplastidir. Yaklaşık 25 dakika süren dikim ameliyatının başında vajina girişine lokal anestezik ilaç uygulanır ve böylece kızlık zarınızı diktirirken kesinlikle ağrı hissetmezsiniz , daha sonra vajina dokusundan ince bir flep tabakası kaldırılır ve kızlık zarı halkasına dikilir. Ameliyat bitince masadan kalkarak yürüyüp işinize gücünüze dönebilirsiniz , 20 gün süren kızlık zarı üzerindeki dikişlerin iyileşme süreci sizi sosyal hayatınızdan alıkoymaz. Himenoplastiden 20 gün sonra artık yeni himeniniz cinsel ilişkiye hazırdır ve ne zaman isterseniz ilişkiye girebilirsiniz. İstanbul'da flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları ortalama ....tl civarıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi

Eskiden beri yapılan bu tarihi kızlık zarı dikimi artık günümüzde yani 2015 yılı ilk aylarında sadece dikim yaptıracak hastaların %10 u tarafınca tercih edilir oldu , kalan %90 vaka ise flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimini twrcih ediyor. Peki geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır dersiniz ? Kalıcı dikime göre çok daha basit olan geçici dikimde eski kızlık zarı kanatları birbirine dikilir , ama kızlık zarı dokusunun iyileşme özelliği olmadığı için bu dikim 10 günden fazla dayanmaz , ve süresi dolunca dikişler kendiliğinden patlar ve kızlık zarı bozulur. İstanbul'da 2015 rayiçlerine göre geçici kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık ....tl civarıdır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi nasıl belli olur ?

Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası

Kızlık zarı bozulması anlaşılır mı ?

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.