Kızlık zarı bozulması anlaşılır mı ?

Evliliğin ilk gecesi yani gerdek esnasında erkek cinsel organının vajinaya girmesi ile  bekaret sona erer , evlilik öncesi dönemdede birleşeme yaşandığında aynı şekilde bakirelik son bulur, bu esnada bazı bayanlar acı hisseder bazıları ise herhangi birşey hissetmez ama %95 vakada kızlık zarı kanaması ortaya çıkar, bu durumda kızlık zarı bozulması anlaşılır mı ? diye sorulduğunda acı hissetmenin şart olmadığını, büyük ihtimalle kızlık zarı kanı ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Nispeten az sayıda kadında kasıklara intikal eden ağrı yaşanır. Penisin vajinaya bir kez bile girmesi durumunda kızlık zarının bozulduğuna emin olabilirsiniz, kan gelmesi şart değildir. Esnek kızlık zarı çeşidinde cinsel ilişkide kan gelmese bile himen yani kızlık zarı içten ayrışarak bozulur. Ayrıca sürtünme şeklinde yakınlaşmalarda, mastürbasyonda, vajinaya parmak sokulması durumlarında gerçek cinsel ilişki olmasa bile kızlık zarı kanaması ortaya çıkarsa büyük olasılıkla kızlık zarının bozulduğu anlaşılır, bu durum ancak kızlık zarı muayenesi ile kesinleştirilebilir. Kızlık zarı son derece hassas bir oluşumdur, çentiklenme ve vajina duvarına ulaşmayan kısmi yırtıklar zar dokusunda zamanla gerilemeye yol açar ve gerdek gecesi büyük olasılıkla kızlık zarı kanaması ortaya çıkmaz.
Bir bayanın kızlık zarının bozulmuş olduğu vajina dış görünümünden ve genital dudakların şeklinden anlaşılamaz, yada jinekolog harici kişilerin vajina girişini detaylı incelemeleri ile bekaretin bozulmuş olup olmadığı ortaya çıkartılamaz. Ayrıca kızlık zarı resmi çekerek jinekologlara göndermek ve zar resmi üzerinden bozulup bozulmadığını öğrenmek mümkün değildir.

Bu yazımızda kızlık zarının bozulması durumunun nasıl anlaşılacağını anlatmak dışında kızlık zarı dikimi hakkında detaylı bilgiler, 2016 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatlarının ne kadar olduğu, kızlık zarı dikiminin anlaşılıp anlaşılamayacağı, kızlık zarı dikiminin nasıl belli olacağı ve kızlık zarı diktirenlerin nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında ayrıntıya giriyoruz.

Kızlık zarı dikimi

Himenoplasti ameliyatları genel olarak 2 gruptur, eski zamanlardan kalma geçici kızlık zarı dikimi uygulaması en kolay bekaret tamiri işlemi olup sadece eski kızlık zarı parçalarının birbirine dikilmesinden ibarettir, en fazla 10 gün dayanır ve bu süre içinde ilişkiye girilirse kızlık zarı kanı ortaya çıkar. Bekaret tamirinde devrimsel bir yenilik olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ise çok daha detaylı bir hymenoplasty çeşididir, bozulmuş himen dokusuna komşu vajina iç duvarından ince bir flep tabakası kaldırılarak yeni kızlık zarı oluşturulur, sonsuz sürelidir, gerçek bakireliğe en yakın operasyondur.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Zar diktirme konusunda karar verildiğinde ikinci adım İstanbul'da kızlık zarı diken doktorlarla bağlantıya geçip 2016 senesi için geçerli kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında bilgi almak olacaktır. Himenoplasti ücret bilgilerini direkt olarak buraya yazamıyorum ama İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayarak yada WhatsApp üzerinden fiyat listesi isteyebilirsiniz. Fikir vermek adına şunuda ekleyelim, en ucuz kızlık zarı diktirme maliyeti geçici olandır, en popüler olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ücretleri ise az daha yüksektir, ayrıca vajina daraltma ameliyatı ve labioplasti operasyonlarınıda aynı seansta istiyorsanız maliyetlerde artış kaçınılmazdır.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Hymenoplasty operasyonları jinekolojide en fazla kişisel el becerisi ve tecrübe gerektiren ameliyatlardandır, zira hastaların diktirmeden önce en sık sordukları kızlık zarı dikimi anlaşılır mı sorusuna kesinlikle anlaşılmaz cevabını verebilmek için yeterli kabiliyete sahip olmak gerekir. Dolayısı ile kızlık zarı diken doktor sayısının toplama oranının neden bukadar düşük olduğunu anlayabilirsiniz. Sonuç olarak usta ellerle tecrübeli bir jinekolog tarafınca yapılan kızlık zarı diktirme operasyonun anlaşılması, ortaya çıkması mümkün değildir.

Kızlık zarı dikimi nasıl belli olur ?

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi hergün arayan yüzlerce hasta genelde bekaretle alaşkalı sorular soruyor veya bakireliğe geri dönüş ameliyatı için randevu alıyorlar, bazılarıda kızlık zarı dikimi nasıl belli olur diye sual yöneltiyor. Himenoplasti operasyonlarının temel ilkeleri takip eden ilk cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması ve partner tarafınca kızlık zarının dikişmiş olduğunun anlaşılamamasıdır. Bu durumda kızlık zarının dikilmiş olduğunu karşı tarafın anlama ihtimali yoktur. İlişki öncesi jinekolog tarafınca yapılacak bir kızlık zarı muayenesinde durumun anlaşılma ihtimali yok değildir, ama ilişki sonrası zar patladıktan sonra bu olasılıkta ortadan kalkar.

Kızlık zarı diktirenler

Hergün himenoplasti ameliyatları yapmaktayız ve hastalarımıza kızlık zarı diktirenlerin ilk hafta nelere dikkat etmeleri gerektiğini ayrıntılı anlatıyoruz, bunları özetleyelim; ilk hafta banyonuzu ayakta duş tarzında yapmalısınız, yine ilk 2 hafta aşırı bacak açmak gerektiren egzersizlerden kaçının, 20 kg dan daha ağır nesneleri kaldırmayın. İyileşme sürecinde iş hayatınıza devam edebilirsiniz. İlk 2 hafta denize ve havuza girmek sakıncalı olabilir.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0212 227 5519 
0532 221 3007 
0542 215 7274 WhatsApp
İncirli Caddesi no:9/8 kat 2 Ceylan Apt. Bakırköy İstanbul ( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Kaymakamlığın az yukarısı, Bakırköy meydana çok yakınız )
Metrobüs : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyünüz,
Vapur : Bakırköyde inip meydana yürüyün.
Uçak : Atatürk havalimanına taxi ile 10 dak. ( İstanbul dışından gelen hastalar yarım saatte işlemini yaptırıp aynı gün geri uçabilirler )
Şehirlerarası Otobüs : Esenler otogarından metro ile 10 dak. )
www.Twitter.com/jinekologdr
www.Facebook.com/kurtajfiyatlari
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com

Yorumlar

 1. Kızlık Zarı Ameliyatı: Doktor kusura bakmayin rahatsiz ettim ameliyatdan sonra Kan gele bilirmi insandan?normal adet gibi?bide kac gun oturmayim ?
  10 01 2016, 17:19 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Sızıntı olur
  10 01 2016, 17:19 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 1 hafta yan otueun
  10 01 2016, 17:19 - Kızlık Zarı Ameliyatı: Evet ogle
  10 01 2016, 17:19 - Kızlık Zarı Ameliyatı: Tesekkurler hersey icin

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar iyi geceler kızlık zarı bozulması anlaşılır mı ?
  20 04 2016, 23:26 - -: Sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum rahatsız ettim kusura bakmayın araştırma yaparken internet sitenizden numaranızı buldum aramak için yarını bekleyemedim kusura bakmayın
  20 04 2016, 23:42 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  20 04 2016, 23:43 - -: Merhaba tekrardan sayfanıZda okudum ancak bide sizden birebir bilgi almak istedim
  20 04 2016, 23:43 - -: Kızlık zarı dikimi için bilgi almak istiyorum
  Bu işlem nasıl olur
  20 04 2016, 23:44 - -: Her hangi bir şekilde farkı ortaya cıkarmı
  20 04 2016, 23:44 - Jin op dr turgay karakaya: Asla ortaya çıkmaz
  20 04 2016, 23:46 - -: Ben emin degilim ilişki oldugundan sarhoştum sabah kalktıgımda fark ettim. Bu olayın kesinlikle gizli kalması yönündeyim 19 yaşındayım
  20 04 2016, 23:46 - -: Kocaelide oturuyorum.
  20 04 2016, 23:47 - -: Ancak öğrenciyim. tl bana gercekten cok fazla nakit ödeme yapıcam ben indirim yokmu ?
  21 04 2016, 07:48 - Jin op dr turgay karakaya: Nakitse

  YanıtlaSil
 3. Harekat etmeyin çok fazla bacak hareketleri yapmayın demişsiniz falan demişsiniz ya peki bekaretinin bozulmuş olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşğnen biri ilişkiden 13 gün sonra sporsal aktiveteler çeşitli boks gbi spor yapmış olsa eğer bekaretinin düzeltilmesi yönğnde olumsuz anlamda yüksek oranda bir etki olur mu

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi belli olur mu ?

Dikilmiş kızlık zarı resmi

Kızlık zarı dikimi doğumda belli olur mu ?