Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası

Himenoplasti ameliyatı yada halk deyimi ile kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası görünümleri arasındaki farklar büyük merak konusudur, aslına bakarsanız küçük dudaklar ( labia minoralar ) arkasına gizlenmiş kızlık zarı bozulmuş ve bozulmamış resimlerininde çokça arattırılmasının sebebi budur, daha genelleştirirsek gerekirse dıştan bakıldığında bir bayanın bakire olup olmadığı anlaşılabilir mi, yine dıştan bakarak kızlık zarının dikilmiş olduğu ortaya çıkar mı sorularına bu yazımızda yanıt veriyoruz, kızlık zarı dikiminden önce ve ameliyat sonrası kızlık zarı görünümlerin nasıl olacağı konusundaki detaylar için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi  dan arayabilirsiniz, yada  den güncel kızlık zarı dikimi fiyat listemizi güncel hali ile isteyebilirsiniz, veya aşağıdaki linke tıklayarak bana yorum şeklinde soru gönderebilirsiniz, yorumlama biçimi olarak en  alttaki "anonim" seçeneğini işaretlerseniz isimsiz ve email girmeden yorum göndermeniz mümkün olacaktır :

DOKTORA SORU SOR   YORUMLARI OKU

Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası nasıl görüneceğine geri dönersek, ameliyattan önce bozulmuş bekaret zarı sebebi ile küçük dudakların altından vajina içi görünür haldedir, genelde ruga dediğimiz vajinal kanal boğumlarından bir kısmı görünebilir, bazı bayanlarda hafif ıkınma ile vajina dibindeki rahim girişi yani portio uterina kırmızı bir top gibi vajina girişine kadar inebilir. Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra 20 günlük iyileşme dönemini takiben dikiş izleri silinir ve küçük dudakların altında vajina girişini bir perde gibi örten üzerinde minik adet kanı geçiş deliği olan kırmızı renkli kızlık zarı görünür, dikilmiş kızlık zarı jinekolog olmayanlarca anlaşılamaz, rutin jinekolog muayenelerindede anlaşılması kolay değildir, ancak bir jinekologdan kızlık zarının dikilmiş olup olmadığının araştırılması istenirse dikkatli bir inceleme ile anlaşılabilir. Dikilmiş kızlık zarı ile ilişkiye girdiğinizde ise kızlık zarı yırtılır kanama olur, bu safhadan sonra yapılan muayenelerde artık önceden dikim yapıldığı ortaya çıkartılamaz, yeni bozulmuş kızlık zarı olarak sonuç çıkar.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında antiseptik sprey önemlidir, kızlık zarı dikimi sonrası yorumlar makalelerin altındadır, kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları en olumludur, kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süresi 20 gün kadardır ama aynı gün iş hayatınıza devam edebilirsiniz, kızlık zarı dikiminden sonra kanama olurmu ? İlk günler lekelenme şeklinde hafif sızıntılar olabilir, kızlık zarımı diktirdim kanamadı gibi olumsuz sonuç olmamak için doktor seçimini çok iyi yapmak gerekir, kızlık zarı dikimi sonrası akıntı ilk günler kanlı kahverengi olabilir, kızlık zarı dikildikten sonra ne zaman iyileşir ? Yaklaşık 20 günde.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi nasıl belli olur ?

Kızlık zarı bozulması anlaşılır mı ?

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.