Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası

Himenoplasti ameliyatı yada halk deyimi ile kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası görünümleri arasındaki farklar büyük merak konusudur, aslına bakarsanız küçük dudaklar ( labia minoralar ) arkasına gizlenmiş kızlık zarı bozulmuş ve bozulmamış resimlerininde çokça arattırılmasının sebebi budur, daha genelleştirirsek gerekirse dıştan bakıldığında bir bayanın bakire olup olmadığı anlaşılabilir mi, yine dıştan bakarak kızlık zarının dikilmiş olduğu ortaya çıkar mı sorularına bu yazımızda yanıt veriyoruz, kızlık zarı dikiminden önce ve ameliyat sonrası kızlık zarı görünümlerin nasıl olacağı konusundaki detaylar için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi 0212 227 5519 dan arayabilirsiniz, yada WhatsApp 0532 221 3007 den güncel kızlık zarı dikimi fiyat listemizi güncel hali ile isteyebilirsiniz, veya aşağıdaki linke tıklayarak bana yorum şeklinde soru gönderebilirsiniz, yorumlama biçimi olarak en  alttaki "anonim" seçeneğini işaretlerseniz isimsiz ve email girmeden yorum göndermeniz mümkün olacaktır :

DOKTORA SORU SOR   YORUMLARI OKU

Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası nasıl görüneceğine geri dönersek, ameliyattan önce bozulmuş bekaret zarı sebebi ile küçük dudakların altından vajina içi görünür haldedir, genelde ruga dediğimiz vajinal kanal boğumlarından bir kısmı görünebilir, bazı bayanlarda hafif ıkınma ile vajina dibindeki rahim girişi yani portio uterina kırmızı bir top gibi vajina girişine kadar inebilir. Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra 20 günlük iyileşme dönemini takiben dikiş izleri silinir ve küçük dudakların altında vajina girişini bir perde gibi örten üzerinde minik adet kanı geçiş deliği olan kırmızı renkli kızlık zarı görünür, dikilmiş kızlık zarı jinekolog olmayanlarca anlaşılamaz, rutin jinekolog muayenelerindede anlaşılması kolay değildir, ancak bir jinekologdan kızlık zarının dikilmiş olup olmadığının araştırılması istenirse dikkatli bir inceleme ile anlaşılabilir. Dikilmiş kızlık zarı ile ilişkiye girdiğinizde ise kızlık zarı yırtılır kanama olur, bu safhadan sonra yapılan muayenelerde artık önceden dikim yapıldığı ortaya çıkartılamaz, yeni bozulmuş kızlık zarı olarak sonuç çıkar.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında antiseptik sprey önemlidir, kızlık zarı dikimi sonrası yorumlar makalelerin altındadır, kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları en olumludur, kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süresi 20 gün kadardır ama aynı gün iş hayatınıza devam edebilirsiniz, kızlık zarı dikiminden sonra kanama olurmu ? İlk günler lekelenme şeklinde hafif sızıntılar olabilir, kızlık zarımı diktirdim kanamadı gibi olumsuz sonuç olmamak için doktor seçimini çok iyi yapmak gerekir, kızlık zarı dikimi sonrası akıntı ilk günler kanlı kahverengi olabilir, kızlık zarı dikildikten sonra ne zaman iyileşir ? Yaklaşık 20 günde.

Jinekolog Op Dr Turgay Karakaya 0212 227 5519 - 0532 221 3007 WhatsApp Bakırköy İstanbul

Yorumlar

 1. Hocam kızlık zarı diktirdim nışanlım dıştan anlayabilir mi ?

  YanıtlaSil
 2. Hocam zarı diktirdim iki hafta sonra düğün var fakat çok dikkatli bakınca ip görünüyor ne yapmalıyım on beşde ip erir mı ya da kaybolur mu

  YanıtlaSil
 3. Hocam geçici kızlık zarı dikiminin 2 3 gün sonrasında kadın doğum uzmanları dikim yapıldığını anlayabilir mi ?

  YanıtlaSil
 4. Bu kizlik diktirilip aile kontrole goturse doktorlar anlayabilirmi dikildigi cikiyormu ortaya acil arkadasim ogrenmeye calisiyor.

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Kiz arkadasimla iliskiye girsik 5_6 cm icine girdim ve adeta orda bir duvar vardi ordan sonrasini zorlamadim ama hizli hareket ettim. Icinden ciktim ama penismde kan yoktu sonra kizdan kan gelmeye basladi. Ben diktirdiginden supheleniyorum sizce diktirmw ihtimali nedir ?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi belli olur mu ?

Dikilmiş kızlık zarı resmi

Kızlık zarı dikimi doğumda belli olur mu ?